Webmaster

Webmaster Nedir?

Webmaster; İngilizce kökene sahip olan ve web ustası anlamına gelen bir kelimelidir. Web sitesi geliştiren kişi anlamına gelen bir terime karşılık gelmektedir. Web sitenizin internet çözümleri altında sizlere destek veren, ihtiyacınız olan web sitesini geliştiren, daimi olarak web siteniz ile ilgilenen web programcı anlamına da gelmektedir. Webmaster niteliğine sahip olan web geliştirici; sizin web site ihtiyaçlarınızı eksiksiz olarak karşılayan, web site ile ilgili tüm sorunlarınıza anında müdahale eden, web programlama dillerine oldukça iyi bir şekilde hakim olan kişi olarak da belirtmek doğru bir deyim olmaktadır.

Webmaster Ne Yapar?


Webmaster niteliğine sahip olan uzman, web sitesi geliştiren, web sitesi tasarımları üreten kişidir. İngilizce deki master yani uzman anlamına gelen terimde webmaster kelimesi içerisinde bu sebepten dolayı kullanılmaktadır. Bir webmaster bir firmaya bağlı olarak yada sadece kendisi freelancer olarak çalışabilmektedir. Bu durum tamamen web geliştirici olan webmaster’ın kendisinin tercihidir. Webmaster niteliğine sahip olan kişi genellikle web programlaması ile ilgili geliştirici çalışmalar yapmaktadır. Kendisini internet çözümleri ve web programlama alanına her geçen gün daha da geliştiren, yeni web programlama yapılarını ortaya çıkartabilen, Php, Asp gibi web programlama dillerine sahip olmakla beraber mysql,mssql gibi veritabanı dillerinin en az birine oldukça hakim olması gereken webmaster, bir web sitesinin geliştirilmesi ve tasarımı ile tamamen kendisi ilgilenmektedir.

Webmaster’ın Görevleri Nelerdir?

Bir webmaster’ın görevi sadece web sitesi geliştirmek değildir. İyi bir webmaster daima kullanıcıları için web site geliştirmeleri yapan, kullanıcılarının sorunları dinleyip, sürekli çözüm üreten ve webmaster olarak kalıcı bir niteliğe sahip olmaktır. Günümüzde iyi bir webmaster olabilmek için web programla dillerini çok iyi bilmekle beraber, aynı zamanda geliştirdiği web sitelerini günlük takibini yapmak, webmaster olarak web ortamına girdiği andan itibaren geliştirdiği web sitelerinin günlük takiplerine ve güncellemelerine dikkat etmek, sahip olduğu web tasarım ekibini en iyi şekilde kordine edebilmek ve organizasyonu tam anlamı ile sağlamak gerekmektedir.

Bir webmasterın tüm bu ihtiyaçlara karşılık verirken aynı zamanda büyük bir sorumluluğa sahip olması gerekmektedir. Kullanıcılarının daima webmasterlarina kolayca ulaşabileceği ve sorunlarına anlık olarak çözümler üretebileceği bir niteliğe sahip olması gerekmektedir. Bilindiği gibi internet ortamında her an her şekilde farklı sorunlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz, böyle durumlarda webmaster olarak tercih ettiğiniz kişiye kolay bir şekilde ulaşarak anlık olarak çözüm sağlanması gerekmektedir. İşte bu noktada iyi bir webmaster daima geliştirdiği websitelerinin takibini çok iyi yapması ve kullanıcılarının sorunlarına hızlı bir çözümleme üretmesi gerekmektedir.

Falez yazılım olarak bünyemizde her biri yıllara dayanan tecrübeye sahip olan, kullanıcılarının web sitelerini günlük olarak takip ederek analiz ve raporlama çıkartan, sorunlar ve problemlere anlık olarak çözümleme üretebilen bir webmaster ekibine sahibiz. Daima yenilikçi ve web programlama alanında her geçen gün geliştirdikleri yapıları ile daima kullanıcılarından tam not alan webmaster ekibimiz ile sizlere 7/24 tüm istek, talep ve sorunlarınız için destek vermekteyiz. Her türlü web sitesi yapısını kolaylıkla geliştirebilen ve tüm sorunları anlık olarak çözebilen webmaster ekibimiz ile sizlere en iyi fiyat garantisi ile hizmet vermekteyiz.

darkness

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir